جستجو
بازگشت

افت قیمت  در ادامه حمله ی رقبا به ارکانت ،

15 تیر 1395

ارکانت در حال مبارزه در مقابل موجی از دوربین های چند تصویر اکسیز ، هایکویژن ، پلکو و به زودی هایکویژن است و

با وجود رقبایی همچون کلون و کاهش قیمت ها در بازار، آنها هم موضع تهاجمی گرفته اند .

در اینمقاله ما به بررسی دوربین های چند تصویره ارکانت و کیفیت آنها برای رقابت و تجزیه تحلیل اینکه کدام بهترین است می پردازیم .

ارکانت 2 بیانیه مهم اخیرا انتشار کرده است :

1- برتری از رقبا

2- تخفیف 50% ( بعد از تعریف پروژه)

- ارکانت در مقابل کلون :

بااین حال شرکت آرکانت هنوز پیشرو دردوربین های چند سنسو قا بلتغییر (مثلاومنیز) است. درحالی که اکثر دوربین های چند سنسوری درزوایای 180 یا 360 درجه محدود بوده یا قابلیت تنظیم بسیار محدودی دارند مثل دوربین جدید چند سنسوری شرکت آویگیلون.

ارکانت طبف گسترده ای از دوربین های چند حسگر را دارد که در برابر رقبای معروف خود بر اساس کیفیت و سرعت فریم جایگاه خوبی دارد.

- کیفیت تصویر در مقابل رقبا:

در مقابل دوربین های چند تصویره ایی که ما آزمایش کردیم ، وقتی پای رقبای دیگر وسط می آید ، ارکانت حرف زیادی نمی تواتست برای گفتن داشته باشد.

دوربین 12 مگاپیکسل اپترا ساخت پلکو با قیمت 1300$ در بازار در آزمایش ما بهترین کیفیت را عرضه کرد هر چند فرمت های عجیب و غریبی برای فرمت دارد و VMS محدودی دارد.

نمونه هایی از تصاویر ضبط شده در آزمایش:

- بیشترین وضوح تصویر:

شرکتدیجیتالواچداگیکدوربین 48 مگاپیکسلیبانرخارسال 15 عکسدرثانیهراباقیمت 3400 دلار ارائه میدهد و شرکت تولیدکننده محصولات خاص مثل دالمایر حتی وضوح های بالاتر را نیز ارائه میدهد البته با قیمت بالاتر .

بیشترین کیفیت تصویر در میان محصولات ارکانت ، دوربین 40 مگاپیکسلی آنهاست که در بازار قیمت 1800$ دارد.اگرچه محدود به سرعت 1.5 فریم در ثانیه است و در نورکم عملکرد ضعیفی دارد.

نسل فعلی دوربین های چند تصویر ارکانت با کیفیت 20مگاپیکسل و سرعت 7فریم در ثانیه با قیمت 1900$ موجود است

- محدودیت نرخ فریم در ارکانت :

حتی در جدید ترین سری ارکانت " G5 " ، نرخ فریم هنور بسیار کم است:

1- مدلی با وضوح کم 5 مگاپیکسل ، با سرعت 12 فریم در ثانیه بیشترین نرخ فریم را دارد .

2- مدل 12 مگاپیکسلی ، سرعت فریم 10 دارد.

3- مدل 20 مگاپیکسلی ، سرعت فریم 7 دارد.

4- هیچ دوربین 40 مگاپیکسلی جدیدی هم در G5 وجود ندارد

نسل های قدیمی تر دوربین های چند تصویره ارکانت که الان در تخفیف برای فروش هستند حتی بدتر هم بود ، دوربین 12 مگاپیکسلی با سرعت 5.2 فریم در ثانیه و 20 مگاپیکسلی با سرعت 3.5 فریم در ثانیه.

در واقع تاریخچه ارکانت و آزمایش های ما نشان داده است که ، فریم ریت همیشه مشکل بوده است .

در مقابل کمترین نرخ فریم در میان رقبا ، شرکت پلکو با دوربین 12mp و نرخ فریم 12.5، شرکت DW با دوربین 12 مگاپیکسل و نرخ فریم 30 و اکسیز و غیره.....

- قیمت گذاری با تخفیف:

دیگر مزیت اصلی قیمت ارکانت است. ارکانت در حال حاضر ارزان ترین راه حل را نسبت به رقیبان خود به مشتریان پیشنهاد می دهد و حالا نسل قبلی محصولات دوربین های چند تصویره خود را در تخفیف قرار داده اند به جز دوربین هایی که شامل فوکوس خودکار است.

ما با فروشندگان ارکانت در مورد چگونگی تعلق گرفتن این تخفیف (50%) و جزئیات آن صحبت کردیم.

یک فروشنده ارکانت توضیح داد که این تخفیف شامل همه نیست و فقط در پروژه های تعریف شده از قبل شامل خریداران می شود ، تمام فروشندگان ارکانت پروژه را شرح می دهند و تنها فروشنده نخستین می تواند اجازه اعمال تخفیف را داشته باشد

.

ما بر این اعتقاد هستیم که ارکانت با فروش همان مدل های قدیمی حتی با تخفیف بیش از حد می تواند پول زیادی را به گردش در بیاورد.

در نهایت:

در کنار ارکانت شرکت های زیادی هستند که در حال رقابت هستند با مزیت های مختلف در قیمت و کیفیت و ... که هرکدام می تواند نیاز های یک دسته از خریداران را برطرف کند.

نظرات
نظر خود را درج نمایید انصراف
banner
banner