Close
جستجو
RSS

وبلاگ

کتاب Security Camera Basic 2016 سایت IPVM
جهت دریافت لینک دانلود کتاب Security Camera Basic 2016 سایت IPVM کلیک کنید ...
کتاب راهنمای ارت سنجی کلمپی
جهت دریافت لینک دانلود کتاب راهنمای ارت سنجی کلمپی کلیک کنید ...
کتاب Digital CCTV
جهت دریافت لینک دانلود کتاب Digital CCTV کلیک کنید...
کاربرد دوربین های بیسیم wifi
دوربین مدار بسته بی سیم ابزاری مناسب برای شرکت ها ، منازل و اماکن شخصی برای کنترل پرسنل، کنترل طبقات دیگر ساختمان و یا کنترل حیاط و یا اطاق های دیگر با امکان دید در شب و بدون استفاده از سیم می باشد .
کابل کشی فیبرنوری
با توجه به حساسیت کابلهای نوری یکی از مهمترین قسمتهای یک طرح مداربسته بخش کابل کشی نوری می باشد. لذا اصول کابل کشی فیبرنوری می بایست مورد توجه قرار گیرد.
تفاوت دو فرمت فشره سازی H.264 و H.265
فرمت فشرده سازی H.265 یا همان HEVC نسبت به فرمت H.264 مزیت های زیادی دارد.
ده دلیل برای خرید دوربینهای تحت شبکه
1. پایانی بر مشکل interlace : دوربینهای آنالوگ به دلیل محدودیت استاندارد در مورد استفاده (PAL/NTSC ) هر تصویر را دو بار و با تاخیر زمانی اسکن میکنند که باعث افت شدید کیفیت تصاویر متحرک میشود . در مقابل دوربینهای تحت شبکه کل تصویر را در آن واحد اسکن کرده و در نهایت یک تصویر متحرک را بدون نویز و اعوجاج نشان میدهد .
اطلاعاتی در مورد کابل کشی برق و کواکسیال و دیتا
1. Lable گذاری کلیه کابل ها در اطاق کنترل و مراکز زون و منهول ها و محل دوربین که به دو صورت کلی زیر صورت می پذیرد: الف) در صورتی که بتوان از طریق شماره دوربین کابل را تشخیص داد.شماره دوربین برروی Lable نوشته شود. مثلاً دوربین P31 که به وسیله یک رشته کابل نوری به مرکز زون کشیده شده است. کابل فوق با Lable، P31 مشخص می گردد. و بقیه مشخصات کابل از روی نقشه، جدول و نوشته های حک شده برروی خود کابل استخراج می گردد.
درمورد ساخت منهول استاندارد بیشتر بدانیم
1. فواصل منهولها با یکدیگر در مسیرهای مستقیم حداکثر 125 متر باشد. 2. در هر نقطه ای که مسیر منحرف می گردد نیاز به ایجاد یک منهول می باشد (اگر زاویه انحراف کمتر از 135 درجه باشد) 3. در فواصل بین دو دکل، در دو انتهای مسیر، دو منهول ایجاد گردد و مسیر بین آن نیز به فواصل مساوی منهول حفر گردد.
مراحل استاندارد یک پروژه نظارت تصویری
سیستم های نظارت تصویری از سالیان پیش به عنوان ابزاری مهم در بحث نظارت و ایجاد امنیت مورد استفاده قرار گرفته اند . با توجه به سابقه طولانی این سیستم ها ، تحولات و پیشرفت های بسیار زیادی در این حوزه صورت پذیرفته است که اطلاع از روند این پیشرفت ها ، آخرین دستاوردها و تکنولوژی ها ، نکات مهم در یک سیستم نظارت تصویری و موارد بسیار دیگر می تواند کمک شایانی به مدیران و کارشناسانی که در حال انتخاب و پیاده سازی یک سیستم نظارت تصویری می نمایند ، باشد . در همین راستا در ادامه به صورت مختصر به بخشی از مهم ترین موارد اشاره می گردد .